صحافی چسب گرم

صحافی چسب گرم در مشهد

در این نوع صحافی چون چسب جامد، توسط گرما تبدیل به چسب مایع می شود، نام چسب گرم را بر روی آن گذاشتند. صحافی چسب گرم نوعی از صحافی می باشد که نسبت به سایر انواع صحافی، سریع و ارزان می باشد. اگر بخواهیم برای این نوع از صحافی مثال بزنیم ، می توانیم به کتاب های درسی یا مجله های قطوری که روزنامه فروشی ها می بینیم اشاره کنیم.

روش کار دستگاه صحافی چسب گرم

نحوه کار صحافی چسب گرم به این صورت است که چسب مخصوص صحافی که بصورت دانه های کوچک شیری رنگ جامد است، در داخل دستگاه صحافی ریخته می شود و با گرمایی که توسط اپراتور دستگاه تنظیم شده است، بعد از چند دقیقه تبدیل به چسب مایع می شوند. در انتهای کار بعد از قرار دادن جلد کتاب در مایع چسب، این نوع چسب به سرعت سرد و سفت می شود و می توان در مدت زمان کوتاهی جلد مورد نظر ما به صفحات داخلی چسبیده و پس از برش خوردن لبه های کار، به شکل کتابی که امروزه ما از آن استفاده می کنیم در بیاید.

چاپ-دیجیتال-قدیمی-تقاضا-برای-درمان

البته چسب هایی که برای دستگاه چسب گرم استفاده می شوند انواع مختلفی دارند که بنا به نوع کاغذ مورد نظر ما انتخاب می شوند.

* جلدهای مورد استفاده در این نوع صحافی بایستی از جنس های با ضخامت بیشتر از صفحات داخلی آن باشد.

دستگاه های صحافی چسب گرم، در ابعاد و اندازه های گوناگون موجود می باشد و شما می توانید انواع آن را در دفاتر فنی، چاپخانه های دیجیتال و چاپخانه های افست مشاهده نمایید. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت این دستگاه ها در نمونه های جدیدتر، ما می توانیم به صورت همزمان چندین کتاب را برای شما صحافی کنیم. از آنجایی که امکان صحافی حتی یک جلد کتاب ( به وسیله چسب گرم ) وجود دارد، شما می توانید کتاب ها و جزوه هایی که قصد چاپ تعداد بالای آنها را دارید را در ابتدا یک نمونه چاپ و صحافی کرده و ارزیابی های ظاهری آن را انجام داده و ایرادات احتمالی آن را برطرف کرده و در نهایت چاپ تیراژ آن را انجام دهید.

موارد استفاده صحافی چسب گرم

به خاطر داشته باشید که هر چقدر کاری که قصد چاپ آن را دارید از نظر بصری و ظاهری شکیل تر و جذاب تر باشد، امکان اینکه بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید و ایشان را مجاب به مطالعه کنید بیشتر است.
از این نوع صحافی می توانید برای انواع کتاب های درسی و کمک درسی، انواع کاتالوگ های قطور، انواع رزومه های کاری شخصی و شرکتی، انواع معرفی نامه برای شرکت در مناقصه ها ، انواع پایان نامه های دانشجویی و … استفاده نمایید.

کاغذ مناسب صحافی چسب گرم

محدودیتی از نظر نوع یا تعداد کاغذ در این صحافی وجود ندارد، شما می توانید از کاغذ تحریر 70 گرم، تا انواع کاغذ گلاسه 300 گرم، شومیز و حتی کاغذهای سنگین تر که در جنس ها و ابعاد گوناگون وجود دارند را استفاده نمایید.

در انتها اشاره می کنیم با اینکه این نوع از صحافی بسیار تمیز، سریع و خوش قیمت می باشد، ولی باز هم برای اینکه از خروجی کارتان بهترین نتیجه را بگیرید، پیشنهاد ما این است که با مشاورین تبلیغاتی و چاپی خود مشورت نمایید تا بهترین گزینه را پیش رویتان قرار دهند.